Základní škola Chotěboř, Smetanova

Šachy, okresní kolo

Okresní kolo přeboru škol v šachu zná svého vítěze.

Letos jsme si opět nenechali ujít účast na tradičním přeboru škol v šachu, který se uskutečnil v Havlíčkově Brodě     16. 1.2019.  Čtyřčlenné družstvo naší školy ve složení Robert Jun, Lukáš Nejedlý, Rostislav Jun a Max Doležálek  bojovalo o jedno z postupových míst do krajského kola. V silné konkurenci deseti družstev z celého okresu se chlapcům podařilo zvítězit. Navíc stoprocentního výsledku na šachovnicích 9 bodů z 9 partií zaznamenali Rostislav Jun a Lukáš Nejedlý. Medaile a ceny vítězům předal Mgr. Jan Tecl, starosta Havlíčkova Brodu. Chlapcům blahopřejeme a zároveň děkujeme trenérům Jiřímu Tůmovi a Rudolfu Junovi.

 

Krajská soutěž "Zemědělství na Vysočině"

3. května proběhl druhý ročník krajské soutěže "Zemědělství na Vysočině". Naši školu reprezentovali tři žáci: Elena Petříčková, Pavlína Paulová a Tomáš Stejskal. Všichni tři si vedli velice dobře. Ze 160 soutěžících se umístili mezi prvními dvaceti a za odměnu pojedou na dvoudenní naučně poznávací výlet organizovaný Krajským úřadem Kraje Vysočina. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Pamětní listy

Okresní přebor škol v šachu

Přebor škol v šachu.

4.12. se v Havlíčkově Brodě uskutečnilo okresní kolo Přeboru škol v šachu 2017 - 2018. Ve dvou skupinách se utkalo 12 týmů a našemu družstvu uniklo vítězství pouze o půl bodu. Družstvo ve složení Robert Jun, Lukáš Nejedlý, Rostislav Jun, Josef Mrázek a Martin Včela vybojovalo 2. místo s postupem do krajského kola. Děkujeme účastníkům turnaje za vzornou reprezentaci školy a paní Nejedlé za bezpečnou dopravu.

Krajská soutěž "Poznej Vysočinu"

Osmý ročník soutěže 

pro žáky základních škol a víceletých gymnázií s názvem Poznej Vysočinu se konal 16.března 2018. Krajským finálovým kolem soutěže v letošním roce prošlo 158 žáků z  celkového počtu 79 přihlášených základních škol a gymnázií. Naši dva soutěžící, kteří vyhráli školní kolo, se probojovali do nejlepší desítky soutěžících. Eliška obsadila šesté a Michal deváté místo. Velká gratulace a velký dík za výbornou reprezentaci školy. Za odměnu tito dva  žáci deváté třídy pojedou 19. a 20. května na VIP výlet do Prahy.

Pamětní list Eliška Jelínková

Pamětní list Michal Pavlas

Máme rádi přírodu

Máme rádi přírodu

Ve středu 7.června se v areálu Chaloupky v Horní Krupé uskutečnila tradiční přírodovědná soutěž „Máme rádi přírodu“. Žáci na jednotlivých stanovištích poznávali živočichy, rostliny, určovali živočichy v jejich přírodních domečcích a plnili různé zajímavé úkoly. Každý účastník soutěže si upekl placku a vyrobil něco na památku. Naší školu reprezentovala děvčata : 4.tř.: Lucie Hošková, Simona Musílková, 5.tř.: Pavlína Paulová, Vanesa Janovská, Kateřina Kudlová a Veronika Konfrštová. Naše žákyně prokázaly výborné znalosti. Třetím místem se mohou pochlubit Lucie Hošková a Simona Musílková. Všem soutěžícím děkujeme za pěkné výkony. (foto v galerii)